CABLE WAKEBOARD YAPMAYA NE DERSİNİZ?

İşte size yeni bir challange. Tüm vücudunuzu çalıştıracağınız ve inanılmaz zevkli olan cable wakeboard önerisi.

Geçen yaza kadar epey uzun zamandır wakeboard yapmak isteyip bir türlü fırsat yaratamayanlardandım. Fırsat yaratamamaktan kastım aslında, hani bir şeyi istersiniz ama nasıl olur ki, yapabilir miyim gibi sorular içinde boğuşup bir türlü adım atamadığınız türden bir basiretsizlik. Geçen sene yaz başı tesadüfen bir arkadaşımız bizi wakeboarda davet etti ve onun sayesinde eşimle birlike ilk adımı atma fırsatı bulduk.

Ben seveceğimden emindim ama nedense kendimden pek emin değildim:) Kartepe Sukay Park’a gittik ve o gün bugündür de gidiyoruz:) Buradaki sabırlı hocamız Şener Güray ve diğer eğitmenler olmasaydı eminim öğrenmem ve kendime güvenmem pek kolay olmazdı. Herkes güler yüzlü ve herkesten birşey öğrenmeniz mümkün. Bu yüzden burayı çok ama çok seviyoruz ve her haftasonu gitmeye çalışıyoruz.

Cable wakeboard yani kablolu su kayağı vücudunuzun tüm kaslarını çalıştıran aşırı zevkli ve diğer tüm ekstrem sporların arasında en güzenli olanı. Motorlu teknenin arkasında yapılan wakeboard’dan tek farkı sizi yukarıdan bir makara sistemindeki kablonun çekmesi.

secil1235

Siz de benim gibi sürekli isteyip de şimdiye kadar adım atamadıysanız umarım bu yazı size yardımcı olur. Öncelikle şunu bilmenizde yarar var; wakeboard yapmayı bilmeniz gerekmiyor orada öğreneceksiniz. Önemli olan tek konu yılmamanız ve denemekten vazgeçmemeniz. Cable wakeboard yaptığınız yerden board, can yeleği, kask gibi tüm malzemeleri edinebiliyorsunuz yani mayonuz ve havlunuz ile gitmeniz yeterli.

Cable wakeboard parkında daha ileri seviyeler için engeller de bulunuyor. Fakat merak etmeyin bu engellerin göletteki konumlaması ince düşünüldüğü için bilenler o engellere manevra yaparak gidebiliyorlar. Yani yanlışlıkla engele çıkmazsınız:)

seco 1

Kısacası gözünüzde büyüteceğiniz hiç bir şey yok. Evet biraz yetenek istiyor gibi görünüyor ama inanın ilk başlarda ben de çok düştüm ama denedikçe daha çok kavrıyorsunuz. En güzel yanı suya düşüyor olmanız:) Yeni başlıyorsanız terlikli board ile işe başlıyorsunuz, olayı çözdükten ve terlikli ile güzel turlar atmaya başladıktan sonra ayakkabılı boarda geçebilirsiniz.

Önemli olan ilk suya çıkış kısmı. Denemenizin ilk günü, 3-20 kez düşebiliyorsunuz. Daha önce snowboard gibi sporlar yaptıysanız genelde 3 denemeden sonra suya çıkıyorsunuz. Düşmelerinizden yılmazsanız ilk gün suya çıkmış olursunuz, eğer hemen akabindeki gün de devam ederseniz kesin olarak öğreniyorsunuz, sonrası zaten bisiklet sürmek gibi unutulmuyor. İşi geliştirip boradunuzu da terlikliden ayakkabılıya terfi ettirip alıştıktan sonra gözünüzü artistik kısma dikme ihtimaliniz çok yüksek:)

Çok zevkli olduğu kesin. Arkadaşlarınızla bir hafta sonu wakeboard yapma planınızı hayata geçirerek bolca eğlenebilirsiniz.

ps: 1 seans 2 saat sürüyor ve seans ücreti kişi başı 40 TL. Genellikle 2 seans ideal oluyor:)

Bol spor ve bol eğlenceler:)

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>