EN GÜZEL VE SAĞLIKLI DONDURMA KENDİ YAPTIĞINDIR

”Cenneti yaşamak için ölmek gerekmez!” Bir kitap yazsaydım sanırım adı bu olurdu.

Hayattan aldığımız zevkleri, mutluluğu sınırlandırmadan, bir şeylerin içine hapsetmeden, daha da fazla yaşamak güzel olmaz mı? Düşünün, şu an yaşadığınız hayattan daha fazla zevk alamaz mısınız? Neler yapardınız bunun için? Neden yapmıyorsunuz? Sizi engelleyen kim veya ne? Bu sorunun cevabının bahanelerden oluştuğunun farkına vardınız mı? Tüm bunların ardındaki engel sadece siz olabilir misiniz acaba? Kısacası yaptığımız şeyleri, olduğumuz yeri, mutluluk veya mutsuzluklarımızı sorgulamakta fayda var. Çünkü emin olun her olayın iyi veya kötü sorumlusu biziz. Ve bunu kendi içimizde aradığımız sürece olgunlaşıyoruz.

Yaşadığım her ”iyi veya kötü” deneyimin sonunda kendimi o kadar farklı, o kadar güzel yerlerde buluyorum ki! Sadece bunu keşfetmek önemli olan. Ve o bulduğum güzel yerlerden biri de mutfak. Mutluyken kendimi mutfağa atıyorum:) Ortaya çıkan tatlar beni daha da mutlu ediyor. Yine mutlu olduğum bir gündeyken işten eve geldim ve kendime güzel bir şeyler hazırlarken buldum kendimi. Ve ortaya tadına eminim sizin de bayılacağınız bir dondurma çıktı. Çok çok basit, işin sırrı önden biraz hazırlık ve malzemeler. Yaz için inanılmaz sağlıklı ve serinletici.

Malzemeler:

  • 1 adet dondurulmuş muz
  • 4-5 kalıp dondurulmuş hindistan cevizi sütü (Ben buz kalıbında donduruyorum)
  • 1 avuç yaban mersini
  • 1-2 yemek kaşığı dut pekmezi (Bu konuda istediğiniz pekmezi veya hurma kullanabilirsiniz)
  • Varsa çok az taze vanilya koyarsanız süper olur, yoksa hiç sorun değil 🙂
  • 1 kahve fincanı su

Bunların hepsini iyi bir blendera atıyorsunuz ve karıştırıyorsunuz, hepsi bu. Sonra hemen kaseye, üzerini dilediğiniz gibi süsleyip kendinize veya sevdiklerinize soğuk soğuk servis edebilirsiniz. Ölçüyü siz dilediğiniz oranda artırabilirsiniz.

Hayatı yaşarken onun tadını çıkarmayı unutmayın;)

Afiyet ve şifa olsun:)

Sevgiler.

 

You May Also Like