ENERJİ TOPLARI İLE GÜN BOYU ENERJİ

Sizin de gün içerisinde enerjiye ihtiyacınız oluyor mu? Olmuyorsa süper ama benim yoğun tempoda enerjiye, bu güzel enerjiye sahip olmama yardımcı olacak sağlıklı besinlere ihtiyacım oluyor.  Onun için bu enerji toplarını her zaman buzlukta hazırda bulunduruyorum. Hem besleyici hem sağlıklı, daha ne olsun. Kahvaltıdan sonra evden çıkmadan 2 adet mideye indiriyorum:)

Kayısı, hazımsızlık, kansızlık, kabızlık için çok yararlı, ayrıca cilde iyi geliyor ve vücutta yağ depolanmasını önlüyor. Çiğ bademin ise faydası sağmakla bitmiyordu. Beyin, kalp, kemik, cilt, kolestrol sağlığının yanında, bağışıklık sitemini güçlendiriyor ve enerji veriyor. Hurma ise antioksidan kaynağı. Ham kakaoda ise magnezyum, demir, potasyum, çinko, kalsiyumoranları oldukça yüksek.

Öyleyse tüm bunları birleştirmenin önünde hiçbir engel yok:)

Malzemeler:

  • 1 kase çiğ badem
  • 1/2 kase kuru kayısı
  • 1/2 kase kuru hurma
  • 1/2 kase hindistan cevizi tozu
  • Çok az limon kabuğu rendesi
  • 1 yemek kaşığı dolusu ham kakao

Bademi blenderdan geçirip, sırasıyla kayısı, hurma (çekirdeklerini çıkarıp), hindistan cevizi, limon kabuğu rendesi ve kakaoyu ekleyip yine blender’da karıştırıyoruz. Hepsi bu kadar, Daha sonrada elimizde ufak parçalara ayırıp toplarımızı yapıyoruz. Daha çok kakao diyorsanız bu topları kakaoya batırmanızı tavsiye ederim. Sonra doğru buzluğa, 30-35 dk sonra yemeğe hazırlar:)

Afiyet ve şifa olsun:)

Sevgiler.

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>