FAZLALIKLARDAN ARINMA ZAMANI: ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ JUİCE TARİFİ

Kendime ve size bir sorum var. Yeni yıla girerken pek çok karar alırız, peki 2016’ya girerken aldığınız kararların kaçını an itibari ile gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz veya gerçekleştirmeye devam ediyorsunuz?Sağlıklı beslenme, spor yapma, yeni dil öğrenme, seyahat planları, yeni kariyer hedefleri, kişisel gelişim bla bla diye uzayıp giden listeler. Genelde aldığımız kararların çoğuna yeni yılın 2. ayında unutmuş oluyoruz. Bu yüzden kendime ve size, ara hatırlatma yapmak istedim.:)  Bence geç kalmış sayılmayız, listelerimizi kontrol edip yeni düzenlemelerle kararları update etmekte fayda var.

Her şey için ruhumuzu ve bedenimizi güçlendirmemiz gerekli. Güçlenmek için de ilk önce ruhen ve bedenen fazlalıklarımızdan kurtulmamız hiç fena olmaz. Bu yüzden vücudumuzun 2. beyni olan sindirim sistemimiz çok önemli. Sindirim sistemi, bağışıklık sistemimizin %80’nini oluşturan, birçok hastalığın ana kaynağı olan ve mutluluk hormonunun %90’ının salgılandığı bir yerdir. Kısacası gelin sindirim sistemimizi mutlu edelim o da bizi ruhen ve bedenen mutlu etsin. Bence çok kolay:)

O zaman ödem söktüren, sindirimi kolaylaştıran, dokuların tamirine yardımcı olan ve kan dolaşımını düzenleyen Juice tarifi bizi bekliyor. Tabi bu söylediklerim, sadece bu tarifi yapmayla bitse ne kadar kolay olurdu dimi:) Maalesef böyle bir şey hiç bir besin için mümkün değil, ancak düzenli ve sağlıklı bir beslenme ile çokta zor değil::)

nevyvl3

Malzemeler:

  • 3 dilim ananas
  • 1 tutam maydanoz
  • 1 tutam ıspanak
  • 1 tutam marul
  • 1 adet salatalık
  • 2 adet kereviz sapı
  • Yarım limon

Hepsini küçük parçalara ayırıp juicer’a atıyoruz ve juice hazır. Bu kadar da kolay:) Sabah kahvaltıda biraz çiğ badem ve ceviz ile bence en zengin kahvaltınızı yapmış olacaksınız, emin olun hücreleriniz bayram edecek:)

Afiyet ve şifa olsun:)

Sevgiler.

dfnv9c6

 

 

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>