GÜNLERDEN GOJİ MASKESİ

Pazar günleri genelde, bakıma ayırdığım, dinlendiğim, pazartesi günü gelecek yoğunluktan bihaber olmaya çalıştığım bir gün. Onun için Pazarları seviyorum.:) İçten gelen sağlık için beslenmenin gücüne inandığım kadar dış dünyanın herşeyine en çok maruz kalan cildimizin dışarıdan beslenmesi gerektiğine de inanıyorum. Çok sık farklı maskeler yaptığım söylenemez. En çok kullandığım maske goji berry maskesi.

Vereceğim tarifi tek seferde bitirmek pek mümkün olmuyor. Bu yüzden küçük bir saklama kabına alarak dolapta saklayıp bakım günlerimde bu maskeyi yapıyorum. Kendi maskenizi kendinizin yapması fikir olarak bazen zor gelebiliyor. Zordan kastım, uğraşamam cinsinden. Tabii ki benim de hazır kullandığım maskeler var ama bu tarif için pek üşenemiyorum çünkü etkisini biliyorum.

Güneş lekelerim çok fazla, karma bir cilde sahibim, çizgilerim olmasın istiyorum ve tabi ki siyah noktalarımı gidermek istiyorum:) Dolayısı ile bu besinlerin hepsi tek başına mucize ama karışımları da çift mucize etkisi yaratıyor. Tabii ki yine herşeyde olduğu gibi tek seferde maskeyi yapıp tüm bunları beklemek güç. Onun için süreklilik şart:)

Malzemeler:

4 yemek kaşığı goji berry

1 adet yumurta sarısı

1 yemek kaşığı avakado yağı/zeytin yağı

1 tatlı kaşığı bal

Kuru goji berry’lerinizi yıkayıp blander’a diğer malzemelerle birlikte atın ve karıştırın. Bu kadar:) Yüzünüze sürüp yarım saat bekletmeniz ve sonrasında masaj yaparak ılık su ile yüzünüzden arındırmanız yeterli.

Cildinize şifa olsun.

Sevgiler.

 

 

 

 

 

You May Also Like

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>